Były dobre wiadomości dla rolników, teraz równie dobre dla kierowców. Wielkopolskie samorządy dostaną ponad 40 milionów złotych na budowę gminnych i powiatowych dróg. Pieniądze na ten cel przekaże rząd. Gdzie trafią i na co dokładnie będą wydane?

Pani Elżbieta codziennie spaceruje ulicą Piłsudskiego w Koziegłowach. Kiedyś bała się tędy chodzić, jednak dzięki wybudowaniu dwóch rond czuje się tu bezpieczniej. Na Piłsudskiego oprócz rond udało się jeszcze wybudować chodniki, przejścia dla pieszych i położyć asfalt. Inwestycja realizowana jest dzięki 2 milionom złotych dofinansowania z rządowego programu budowy dróg gminnych i powiatowych. W sumie rząd na budowę i rozbudowę dróg gminnych i powiatowych przeznaczy w tym roku miliard 300 milionów złotych, jest to o 500 milionów złotych więcej niż w latach poprzednich.

Do Wielkopolski trafi ponad 40 milinów złotych. Z rządowych pieniędzy skorzystają aż 42 wielkopolskie samorządy. Wśród gmin najwięcej dostaną Kaczory, Czerwonak, Rawicz i Szczytniki. Z pośród powiatów najwięcej pieniędzy trafi do poznańskiego, gnieźnieńskiego i ostrowskiego. Powiat poznański kwotę blisko 3 i pół miliona złotych wyda na remont ulicy Poznańskiej w Koziegłowach. Na 850 metrach ulicy Poznańskiej zostanie położony nowy asfalt. Powstaną też szerokie ścieżki rowerowe i będzie wykonane odwodnienie. Rządowe pieniądze trafią też do miast na prawach powiatu.

Na największe dofinansowanie mogą liczyć Kalisz, Poznań i Leszno. Z rządowego wsparcia skorzystają też Pleszew, Kazimierz Biskupi, Puszczykowo, Margonin, Obrzycko, Czarnków, Sulmierzyce, Opatówek , Perzowo i Trzcianka. Rząd zdecydował się na przeznaczenie pieniędzy również dla miast, gdzie lokalni politycy jawnie krytykują działa na partii rządzącej. Tak jak choćby kilka dni temu w Poznaniu.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 13.06.2018, GODZ. 18:30