"Polityka prorodzinna a potrzeby współczesnej rodziny". Pod takim hasłem odbyła się dziś w Śremie konferencja poświęcona właśnie rodzinie. Dyskutowano o metodach jej wsparcia, o rządowych programach, a także o działaniach samorządów.

Śrem dla rodzin robi bardzo dużo. Zostało to docenione przez wojewodę wielkopolskiego nagradzając miasto w konkursie "Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie". Wszystko to sprawiło, że to właśnie w Śremie zorganizowana została konferencja "Polityka prorodzinna a potrzeby współczesnej rodziny". Polityka prorodzinna to nie tylko działania samorządów, ale także, a może przede wszystkim, działania rządu.

Rodzina 500 Plus to program, który zmienił oblicze polskich rodzin, zwłaszcza tych wielodzietnych. Ale polityka prorodzinna to nie tylko rodziny z małymi dziećmi, to także polityka senioralna. Rola dziadków bardzo często jest nieoceniona dla młodszego pokolenia Honorowy patronat nad dzisiejszą konferencją objęła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 14.06.2018, GODZ. 18:30