W Poznaniu w celu rozwoju medycyny będą realizowane takie inwestycje jak: rozbudowa Centrum Symulacji Medycznej, budowa nowego kompleksu Wydziału Farmaceutycznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Poznański Uniwersytet Medyczny dostał z Europejskiego Banku Inwestycyjnego kredyt w wysokości blisko 115 milionów złotych.

Uzyskane środki finansowe pozwolą na dokończenie budowy Centrum Symulacji Medycznej, gdzie przyszli lekarze uczą się zawodu wykorzystując najnowocześniejsze metody i zdobywając praktyczne umiejętności. Rozbudowywane centrum przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu ma być osiem razy większe niż wcześniejsze. W jego sąsiedztwie przy ulicy Rokietnickiej za pozyskane pieniądze powstanie nowy budynek Wydziału Farmaceutycznego, w którym znajdą się nowoczesne laboratoria i sale wykładowe. Konstrukcja ma pozwolić na współpracę naukowców z przemysłem farmaceutycznym.

Kolejne inwestycje będą realizowane w szpitalach klinicznych. Przy ulicy Przybyszewskiego powstanie nowoczesny oddział ratunkowy. Będzie to jedyny SOR kliniczny w Poznaniu. Pozyskane pieniądze pozwolą na rozwój szpitala im. Przemienienia Pańskiego. Oddział okulistyki przy ulicy Długiej, w którym obecnie brakuje miejsc, będzie przeniesiony do nowego budynku przy ulicy Szamarzewskiego. Za pieniądze z Europejskiego Banku Inwestycyjnego uda się również wyremontować oddział pulmonologii. Projekt uzyskał wsparcie doradcze Europejskiego Centrum Doradztwa Inwestycyjnego.

O nadchodzących inwestycjach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dziś w programie „Witaj Wielkopolsko!” rozmawialiśmy z rektorem uczelni prof. Andrzejem Tykarskim.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 03.07.2018, GODZ. 12:30