21 kompletów medali czekało w czwartek na uczestników rozpoczętych w Poznaniu 81. Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie. Reprezentanci Wielkopolski zdobyli ich 13.

fot. TVP3 Poznań fot. TVP3 Poznań Po złoto w finałach na 200 metrów sięgnęła Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), która nie dała szans rywalkom, wygrywając w imponujący sposób. Drugie miejsce w wyścigu sprinterek zajęła również reprezentantka Wielkopolski – zawodniczka KTW Kalisz Katarzyna Kołodziejczyk.

Powody do zadowolenia miał także Michał Łubniewski (KS Stomil Poznań), który wygrał wyścig kanadyjkarzy na 200 metrów, a także sięgnął po złoto w wyścigu kanadyjkowych dwójek.

Złote medale wywalczyły również reprezentantki Warty Poznań - Magda Stanny z Kamilą Serwatką w C2 na 200 metrów. Po złoto sięgnęła osada mężczyzn AZS AWF Poznań startująca w C4 na 1000 metrów i K4 na 500 metrów.

Oprócz sześciu złotych medali reprezentanci Wielkopolski zdobyli jeszcze pięć srebrnych i dwa brązowe.