Zakończyła się wieloletnia budowa Domu Chłopaków pod Pleszewem. Siostry Dominikanki z Broniszewic zebrały ponad 6 milionów złotych na nowy budynek dla 56 niepełnosprawnych podopiecznych. Otworzą go oficjalnie we wrześniu.

Niepełnosprawni chłopcy będą mieć do dyspozycji łazienki specjalnie dostosowane do ich potrzeb oraz pomieszczenia i sprzęt do rehabilitacji. Nowy budynek siostry częściowo wyposażyły m.in.: w meble. Miały one rok i kilka miesięcy na zebranie potrzebnych pieniędzy, na przygotowanie projektu i rozpoczęcie budowy. Dotychczasowy dom musi zostać zamknięty, ponieważ jego stan nie pozwala na dalsze zamieszkanie.

Siostry zakonne znane są z filmiku, w którym występują jako pingwiny, aby zachęcić do wsparcia zbiórki pieniędzy na budowę. Środki finansowe na doposażenie domu zbierają m.in. poprzez aukcję pluszowych pingwinów. W tym celu opublikowały kolejny filmik zachęcający do wsparcia dzieła. Do budowy domu i wyposażenia pomieszczeń przyczyniło się wielu darczyńców: osoby indywidualne jak i firmy. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Broniszewicach to osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież, osoby starsze. Mają różne stopnie niepełnosprawności intelektualnej i fizycznej.