Taką inwestycję zaplanowały władze Konina. Modernizacja ulicy Kleczewskiej, o którą chodzi jest potrzebna i ma rozładować ruch w centrum, pytanie dlaczego jest tak droga.

Ulica Kleczewska w Koninie nie należy do tych, którymi lubią jeździć kierowcy. Przebudowany będzie jej dwukilometrowy odcinek - od ronda przy ulicy Zakładowej do granic miasta. Wzdłuż drogi powstaną chodniki i oświetlenie, na skrzyżowaniach pojawi się sygnalizacja świetlna. Powstaną też ścieżki rowerowe. W ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Kleczewskiej z Paderewskiego.

Powstanie tu duże rondo, dzięki któremu mieszkańcy okolicznych osiedli nie będą mieli problemu, by wjechać na drogę wojewódzką. Drugie rondo powstanie przy Kleczewskiej na terenach przeznaczonych pod inwestycje. Modernizacja ulicy Kleczewskiej ma na celu rozładowanie ruchu w centrum miasta. Władze Konina dostały 30 milionów dofinansowania do tej inwestycji. 17 milionów wyłożą z własnego budżetu. 2 kilometry nowej drogi i 2 ronda będą kosztowały 47 milionów złotych. Jeśli uda się szybko wybrać wykonawcę, prace rozpoczną się na jesień i potrwają 2 lata.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 20.07.2018, GODZ. 18:30