Po upałach przychodzą deszcz i burza. W Koninie doszło wczoraj do oberwania niejednej chmury. Strażacy po otrzymaniu zgłoszenia, ruszali do akcji.

Ulewa zalała ulice, piwnice i tunel. Silny wiatr spowodował wiele uszkodzeń. PSP w Koninie podaje, że w samym mieście doszło do 29 zdarzeń, a w samym powiecie 40. Sytuacje, które odnotowali to m.in. uszkodzone dachy, w dużej mierze powalone drzewa i zalane posesje. W Koninie strażacy wypompowywali wodę m.in. z placu przy ul. Objazdowej oraz z piwnicy Szkoły Podstawowej nr 1.

Na ul. Bema dach budynku został uszkodzony, a na ul. Świętojańskiej doszło nawet do zerwania dachu z domu. Łącznie zostało uszkodzonych 6 budynków w Koninie. Jeden dach zerwał się w Kazimierzu Biskupim.

Straż pożarna nadal przyjmuje zgłoszenia. Strażacy interweniują głównie w sprawie zalanych posesji. Trwają też prace w parku Chopina w Koninie, gdzie uszkodzonych zostało około 40 drzew. W wyniku ulewy i silnych wiatrów nikt fizycznie nie ucierpiał. Zarejestrowano jedynie straty materialne.

Dziś zwołano posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zakazał użytkowania domu, z którego zerwany został dach. Poszkodowanym lokatorom zaproponowane zostało mieszkanie zastępcze, a także udzielona niezbędna pomoc.