TVP3 Poznań nadaje swój program regionalny dla mieszkańców Wielkopolski w ramach 24-godzinnej emisji programu TVP3 Regionalna w określonych pasmach godzinowych.
Oto następujące pasma nadawania programu TVP3 Poznań:

Dni powszednie:
godz. 7:00-8:00
godz. 17:30-22:00

Sobota - niedziela
godz. 10:00-11:15
godz. 17:30-22:00

W naziemnej telewizji cyfrowej

Program regionalny TVP3 Poznań można oglądać w ramach ogólnopolskiego kanału TVP3 Regionalna na terenie całej Wielkopolski za pośrednictwem nadajników DVB-T, które zapewniają odbiór sygnału TVP3 Poznań wszystkim mieszkańcom województwa. Program TVP3 Regionalna, a wraz z nim TVP3 Poznań, obecne są w Wielkopolsce na multipleksie MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej.

Uwaga - mieszkańcy Konina oraz obszarów będących w zasięgu nadajnika RTC Konin Żółwieniec mogą odbierać programy regionalne w dwóch wersjach: TVP3 Poznań na kanale 27 oraz TVP3 Bydgoszcz na kanale 36. W przypadku problemów z odbiorem programu regionalnego TVP3 Poznań należy w "trybie ręcznym" odbiornika (dekodera STB lub telewizora) wyszukać programy MUX 3 na kanale 27.


W sieciach kablowych

Można nas oglądać również we wszystkich wielkopolskich sieciach kablowych.

W Internecie

Program TVP3 Poznań dostępny jest także na żywo w Internecie na stronie poznan.tvp.pl oraz tvpstream.tvp.pl.

Na urządzeniach mobilnych

Możliwość odbioru TVP3 Poznań na tabletach, laptopach i smartfonach z systemami iOS, Android i Windows Phone, zapewnia z kolei aplikacja mobilna TVP Stream. Z TVP Stream można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Wszędzie tam, gdzie dostępny jest sygnał telefonii komórkowej trzeciej generacji.
Aplikację TVP Stream można pobrać za darmo na urządzenia mobilne z App Store, Google Play oraz Windows Phone. Z aplikacji można korzystać nie tylko w Polsce, ale też zagranicą, za wyjątkiem Ameryki Północnej i Południowej.