We wtorek, 2 maja mija termin składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Mimo długiego weekendu Urzędy Skarbowe będą czynne. A podatnicy, którzy sami poradzą sobie z wypełnieniem formularza mogą wysłać go jeszcze przez internet lub pocztą.

Większość wielkopolskich podatników rozliczyła się już z Urzędem Skarbowym. Ci, którzy jeszcze nie złożyli zeznania za ubiegły rok, jutro mają na to ostatnią szansę. Termin składania formularza mija o północy. Rozliczyć będzie się można osobiście, bo mimo długiego weekendu urzędnicy skarbówek będą jutro pracować. Drzwi urzędów otwarte będą od godz. 7:30 do 15:30. Można więc jeszcze wyjaśnić wszystkie wątpliwości, na przykład te dotyczące ulg czy rozliczania dochodów z zagranicy.

Do północy będzie można rozliczyć się przez internet, chociaż robienie tego na ostatnią chwilę jest jednak ryzykowne, bo gdyby technika zawiodła i system z jakichś powodów nie przyjąłby naszej deklaracji, pozostaje wydrukowanie formularza i wysłanie go listem poleconym na poczcie. O przyjęciu decyduje data stempla pocztowego. Całodobowa placówka poczty w Poznaniu co roku w ostatnim dniu składania deklaracji przeżywa oblężenie.

Podatnicy, którzy spóźnią się ze złożeniem PIT muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami. Należy również pamiętać, że 2 maja to też ostateczny termin przelania na rachunek naszego Urzędu Skarbowego powstałej niedopłaty podatku.OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 01.05.2017, GODZ. 18:30