Bezpieczeństwo na drogach priorytetem na najbliższe miesiące i lata - podkreślają przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. W ramach rządowego programu będą przebudowywane drogi, ronda i skrzyżowania w całej Wielkopolsce. Cały czas przygotowywane są także większe inwestycje między innymi na drodze krajowej S11 oraz S5.

Poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy na wielkopolskich drogach to priorytet. Remonty niebezpiecznych miejsc będą możliwe między innymi dzięki rządowemu programowi. Teraz w Wielkopolsce prowadzonych jest kilkanaście postępowań w ramach wydawania zezwoleń na realizację inwestycji drogowych. Najważniejsze to między innymi droga ekspresowa S5 Poznań Wrocław na odcinku 40 kilometrów - prace remontowe już trwają. Głośno było ostatnio także o trasie S11. Ale dla wielu ta droga stała się przedmiotem politycznego sporu.

W środę przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego zarzucali rządowi, że ten nic w tym miejscu nie robi. Zdaniem Sławomira Hinca zapomnieli, że sami rządząc przez 8 lat w tej sprawie nie kiwnęli nawet palcem . Wojciech Jankowiak podczas protestu wyrażał obawę, że rząd odsunie realizację budowy tej drogi. Z kolei Posłowie Kukiz 15, którzy byli w Pile obecni, zarzucają protestującym samorządowcom obłudę oraz niepamięć. Drogę S11 wpisano do rządowego programu budowy dróg w ostatnim miesiącu rządów koalicji PO – PSL.

Wcześniej przez 8 lat nie zrobiono nic komentują posłowie z Poznania. Urzędnicy przypominają z kolei o programie rozwoju gminnej i powiatowej Infrastruktury Drogowej w ramach którego dofinansowanie od wojewody na łączną kwotę ponad 64 milionów złotych otrzyma kilkadziesiąt inwestycji drogowych.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 19.05.2017, GODZ. 18:30