Nowe przystanki wiedeńskie, ułatwiające wsiadanie do tramwajów wysokopodłogowych, pojawią na poznańskiej Górnej Wildzie. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na ich budowę przy ulicy Różanej. Gdzie dokładnie i jak korzystać z takiego przystanku?

Wejście do tramwaju wysokopodłogowego nie zawsze wychodzi sprawnie. Przede wszystkim osobom starszym, niepełnosprawnym czy rodzicom z wózkiem. Rozwiązaniem są przystanki wiedeńskie. Kolejne pojawią się na ulicy Górna Wilda. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na ich budowę. Przystanki typu wiedeńskiego są już na ulicy Gwarnej oraz dwa na Strzeleckiej. Już niebawem pojawi się kolejny na Górnej Wildzie przy ulicy Różanej.

Uczestnicy ruchu drogowego wciąż mają problemy z odpowiednim zachowaniem się na przystanku wiedeńskim. Pasażerowie mogą wejść na wyniesiony fragment jezdni i wsiąść do tramwaju. Dopiero kiedy tramwaj odjedzie z przystanku, samochody mogą na niego wjechać. Nowy przystanek na Górnej Wildzie pojawi się prawdopodobnie w październiku. Do 27 lipca firmy mogą zgłaszać się do przetargu.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 16.07.2017, GODZ. 18:30