W Poznaniu ruszył proces beatyfikacyjny poznańskiej elżbietanki siostry Włodzimiry Wojtczak. W uroczystości w kościele Bożego Ciała wzięły udział zakonnice z całej Europy. Wśród wiernych był także minister z kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzej Dera. Siostra Włodzimira Wojtczak jest jedną z dziewięciorga kandydatów na ołtarze z archidiecezji poznańskiej.

Siostra Włodzimira Wojtczak została kandydatką na ołtarze. Oznacza to, że władze kościelne w Rzymie być może ogłoszą ją w przyszłości błogosławioną. Takie sformułowania padały podczas uroczystości bardzo często. Rzecz w tym, że droga na ołtarze wiedzie bardzo często przez męczeństwo. Tymczasem Włodzimira Wojtczak wiodła życie prostej zakonnicy. Siostra Włodzimira Wojtczak urodziła się pod Ostrowem Wielkopolskim w 1909 roku. Zakonnicą zostałą w wieku 24 lat. Z ogromnym oddaniem pracowała dla ubogich dzieci - najpierw w Ostrowie Wielkopolskim, a później między innymi w ochronce przy ulicy Łąkowej w Poznaniu. Zmarła w 1943 roku w Ostrowie Wielkopolskim wycieńczona chorobą.

Niestety nie zachowało się zbyt wiele świadectw dotyczących siostry Włodzimiry. Postulatorka w procesie beatyfikacyjnym jest jednak przekonana, że żyją jeszcze wychowankowie zakonnicy. Mają około 80 - 85 lat. Nie wiadomo czy i kiedy siostra Włodzimira Wojtczak zostanie wyniesiona na ołtarze. Procesy beatyfikacyjne trwają wiele lat. Ostrowska zakonnica jest jednym z dziewięciorga kandydatów na ołtarze z archidiecezji poznańskiej. W październiku do tego grona dołączy jeszcze ksiądz Stanisław Streich, zastrzelony w 1938 roku podczas mszy świętej przez działacza komunistycznego.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 24.09.2017, GODZ. 18:30