Powstaje nowy odcinek Wartostostrady w Poznaniu, czyli nadrzecznej asfaltowej drogi pieszorowerowej. Władze miasta chcą skomunikować Wartostradę z Maltą i już podpisały wstępne porozumienie z kurią, która jest właścicielem części działek. Łącznik ma być prowadzony niedostępnym dziś podziemnym tunelem, który od lat jest ulica Jana Pawła II.

Na Wildeckim brzegu Warty w Poznaniu trwają intensywne prace. Powstaje nowy odcinek Wartostrady, -asfaltowego bulwaru dla rowerzystów. Wildecki odcinek Wartostrady budowany jest pomiędzy mostami Przemysła, a Królowej Jadwigi. A dalej można już jechać rowerem na Szeląg. Nowa droga ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Jednak władze miasta dla rowerzystów szykują coś specjalnego, chcą bezkolizyjnie skomunikować Maltę z prawobrzeżną Wartostradą. Już porozumiały się z poznańską kurią, która jest właścicielem części działek na tym terenie. Łącznik pomiędzy Maltą, a Wartą ma zostać wybudowany wzdłuż Cybiny. Tu pod ulicą Jana Pawła II znajduje się zamurowana i zasypana śluza z czasów pruskich. Specjaliści oceniają, że nadaję się na rowerowy tunel pod ulicą.

Takie rozwiązanie bardzo ucieszyłoby rowerzystów. Łącznik pomiędzy Maltą, a Wartą , a także dodatkowe ścieżki na dolnej tarasie rzeki mają być gotowe w ciągu dwóch, trzech lat.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 25.09.2017, GODZ. 18:30