Zbierają żywność dla potrzebujących i uczą wrażliwości na drugiego człowieka. Banki Żywności obchodzą właśnie dwudziestolecie swojej działalności. I przy okazji dziękują tym, którzy ich wspierają. Jedna z nagród trafiła również w ręce dyrektor poznańskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Od pierwszej zbiórki żywności mija właśnie dwadzieścia lat. Początki - jak to zwykle bywa - były skromne. A ta pomoc dociera do prawie osiemdziesięciu tysięcy potrzebujących osób. Z bankami w całej Polsce współpracuje około dwustu organizacji pozarządowych i czterysta sklepów.

Przy okazji jubileuszu, ci którzy zbierają postanowili powiedzieć "dziękuję" tym, którzy w tych zbiórkach bezinteresownie pomagają. Nagrodę za wspieranie zbiórek i ich nagłaśnianie od samego początku dostaliśmy też my - poznański oddział Telewizji Polskiej.

Pracownicy banków żywności przyznają, że dzięki wsparciu firm, instytucji i mediów przez te lata, dziś kolejne akcje spotykają się z coraz większym odzewem. Banki żywności nie tylko pomagają najuboższym, ale starają się też uczyć tego, by żywności nie marnować. A każdego roku w całej Polsce do śmieci trafia jej ponad dziewięć milionów ton.OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 26.09.2017, GODZ. 18:30