Gdy zostawał drwalem nigdy nie przypuszczał, że zostanie też wicemistrzem świata. A został. Wielkopolanin Krystian Kaczmarek znalazł się w reprezentacji drwali naszego kraju na Mistrzostwach Świata w norweskim Lillehammer. I był blisko złota.

Tak cieszyli się reprezentanci Polski w cięciu drewna z drugiego miejsca w Mistrzostwach Świata drwali w norweskim Lillehammer. W drużynie biało-czerwonych nie zabrakło reprezentanta wielkopolskiej wsi Szkaradowo. Krystian Kaczmarek został drwalem dziesięć lat temu. Oprócz tego działa w Ochotniczej Straży Pożarnej Ostoje.

Pasją do ścinania drewna zaraził się od kolegi z OSP, który też ma na swoim koncie sporo sukcesów. Jednak żeby dojść do takich efektów trzeba dużo ćwiczyć i wypracować taka technikę aby w jak najkrótszym czasie odciąć dany kawałek drewna. Na intensywnych treningach tracą jednak najbliżsi. Podczas każdych zawodów Wielkopolanom towarzyszą mieszkańcy wsi, którzy gorąco ich dopingują. Są wśród nich koledzy z OSP, która też wyróżnia się na tle innych straży w regionie.

Umiejętności związane z cięciem drewna przydają się też w kryzysowych sytuacjach w czasie akcji strażackich. Mistrzowie z Wielkopolski intensywne treningi wznowią na wiosnę przygotowując się do kolejnych mistrzostw które odbędą się latem.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.11.2017, GODZ. 18:30