Jest porozumienie w sprawie budowy czterystu metrów drogi łączącej węzeł autostradowy z Wrzesińską Strefą Aktywności Gospodarczej. Bój o drogę trwał ponad trzy lata, bo jej budowa - co może dziwić, była wbrew interesom Autostrady Wielkopolskiej.

Chodzi o 400-metrowy odcinek drogi. Walka o budowę drogi w tym miejscu toczy się od 2014 roku. Jest potrzebna, by łatwiej można było dojechać do firm działających we Wrzesińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Dziś aby wyjechać z Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej i dojechać do autostrady A2 trzeba pokonać kilka kilometrów. Najpierw drogami poprowadzonymi przez strefę ekonomiczną, następnie krajową piętnastką, po czy trzeba się wbić w drogę nr 92 i przez rondo dopiero dojechać do autostrady.

Od roku we Wrzesińskiej Strefie Ekonomicznej działa fabryka Volkswagena. To największy pracodawca w regionie. Po długich rozmowach porozumienie w sprawie budowy newralgicznego fragmentu drogi wypracowała gmina Września, resort infrastruktury i budownictwa, a także Autostrada Wielkopolska, której zgoda w tej sprawie była kluczowa. Koszt budowy brakującego odcinka to około 2 milionów złotych. Sfinansuje go gmina Września


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 16.11.2017, GODZ. 18:30