Wojewoda wielkopolski na półmetku kadencji podsumował dziś działania rządu premier Beaty Szydło na rzecz naszego województwa. Tylko na realizację programu 500 plus Wielkopolsce przekazano blisko cztery miliardy złotych. Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej nie brakowało także słów o rządowych planach na przyszłość.

Fakty, na które powoływał się wojewoda to liczby. Najczęściej miliony, a w przypadku programów społecznych, nawet miliardy złotych, które rząd przekazał Wielkopolsce w ostatnich 2 latach. Na 500 plus rząd przekazał tu ponad 3 miliardy 750 milionów złotych. Programem objętych jest blisko 400 tysięcy dzieci. Do tej pory statystyczna wielkopolska rodzina otrzymała ponad 13 tysięcy złotych. Po stronie sukcesów rządu wojewoda wielkopolski wymienił także między innymi otwarcie obwodnic Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego, budowę gazociągu Lwówek-Odolanów, a także otwarcie posterunków policji w 7 mniejszych wielkopolskich miejscowościach.

Sporą część swojego wystąpienia Zbigniew Hoffmann poświęcił Poznaniowi. Wymienił między innymi kwotę 50 milionów złotych, które rząd przekazał na 60 nowych tramwajów, blisko 47 milionów, które zostały przeznaczone na przebudowę estakady katowickiej, a także przebudowę trasy tramwajowej na Żegrze, na co pójdzie 57 milionów złotych. Po stronie planów wojewoda wspomniał na przykład o programie Mieszkanie plus. Dzięki temu programowi w 2019 roku możliwe będzie wynajmowanie mieszkań na preferencyjnych warunkach. Poseł Platformy Obywatelskiej Waldy Dzikowski skrytykował wojewodę za chwalenie się inwestycjami rozpoczętymi za poprzednich rządów. Rząd Beaty Szydło został zaprzysiężony 16 listopada 2015 roku. Zasiada w nim 4 wiceministrów z Wielkopolski.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 17.11.2017, GODZ. 18:30