Koncert "Wigilijna Tytka", którego współorganizatorem jest poznański oddział Telewizji Polskiej, to z jednej strony okazja do wysłuchania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, z drugiej wsparcia akcji Caritas Polska "Tytka Charytatywna".

Praca wre - tak krótko można określić przygotowania do jutrzejszego koncertu kolędowego- Wigilijna Tytka. To finał przeprowadzanej w całym kraju akcji Caritas "Tytka Charytatywna". Łącznie zostało rozdanych 120 000 tytek. Potrzebujący znajdą w nich nie tylko produkty spożywcze, ale coś więcej. W organizacje jutrzejszego koncertu włączył się również Poznań. Wydarzenie odbędzie się w Sanktuarium Św. Józefa przy Wzgórzu Świętego Wojciecha w Poznaniu.

Kolędy i pastorałki zaśpiewają gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. Justyna Steczkowska, czy Andrzej Lampert. Nie zabraknie też poznańskich akcentów. Koncert „Wigilijna Tytka" będzie można obejrzeć w pierwsze i drugie święto na antenie programu drugiego TVP o godzinie 18:50. W trakcie transmisji będzie można wesprzeć działania Caritas poprzez zbiórkę SMS-ową.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 18.12.2017, GODZ. 18:30