Nowoczesne rozwiązania w budynku pamiętającym czasy międzywojenne. Po blisko dwuletniej przewie Dom Studencki Hanka w Poznaniu został ponownie otwarty. Pierwszy etap remontu pochłonął ponad 40 mln złotych, ale władze uczelni zapowiadają, że to nie koniec prac.

Po dwóch latach remontu najstarszy dom studencki Hanka będzie służyć studentom. Jednak by służył potrzebna była współpraca między innymi pracowni projektowej z Miejskim Konserwatorem Zabytków. W wyremontowanym akademiku jest 200 miejsc w pokojach jedno- lub dwuosobowych. Są tez pomieszczenia specjalne - przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo w budynku jest stołówka, która pełni również funkcje biblioteki. Już dziś na półkach stanęły pierwsze książki.

Ale to jeszcze nie koniec. Żeby studenci w pełni mogli korzystać z części sportowo - rekreacyjnej akademika potrzebne są pieniądze o które stara się uczelnia, bo standardy bywają różne. Dziś na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu studiuje blisko 38 tysięcy studentów. Uczelnia oferuje zakwaterowanie w 6 domach studenckich na terenie Poznania, które mogą pomieścić łącznie blisko 1600 osób. W planach jest jednak likwidacja akademika przy rondzie Kaponiera. Chętni którzy chcą zamieszkać w wyremontowanej w Hance od 1 marca mogą składać wnioski o zakwaterowanie w dziale nauczania Collegium Minus przy ulicy Wieniawskiego w Poznaniu.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.02.2018, GODZ. 18:30