Prezydent Rzeczpospolitej Andrzej Duda odwiedził dziś Szamotuły, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta i samorządowcami. Wcześniej złożył kwiaty pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Najbardziej symboliczny moment w trakcie wizyty prezydenta Polski w Szamotułach - złożenie kwiatów. Andrzej Duda oddał dziś hołd Powstańcom Wielkopolskim, składając kwiaty pod pomnikiem poświęconym ich pamięci. To szczególnie ważny gest biorąc pod uwagę przypadającą w tym roku 100 rocznicę zwycięskiego zrywu Wielkopolan i zarazem 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O tych niezwykle ważnych wydarzeniach prezydent mówił też w swoim wystąpieniu przy pałacu Górków w Szamotułach.

Prezydent Andrzej Duda nawiązał też w swoim wystąpieniu do kolejnych już ułatwień dla rodzin, wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się też do referendum konstytucyjnego, które ma się odbyć jesienią. Ważnym punktem wizyty prezydenta w Szamotułach było spotkanie Andrzeja Dudy z samorządowcami i mieszkańcami - to dowód na to, że prezydent wsłuchuje się w głos obywateli. Na początku swojej kadencji Andrzej Duda deklarował, że chce objechać Polskę powiatową, dlatego regularnie spotyka się z mieszkańcami. W ostatnich latach Andrzej Duda odwiedził między innymi Leszno, Gniezno, Środę Wielkopolską, Rawicz czy Oborniki.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 16.04.2018, GODZ. 18:30