Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński odwiedził dziś podpoznańskie Owińska. Oglądał tam Park Orientacji Przestrzennej, który na co dzień służy niewidomym i niedowidzącym dzieciom i młodzieży. Park wybudowano dzięki wsparciu funduszy unijnych, których pozyskiwania Wielkopolska może być - zdaniem ministra - wzorem.

Natalia i Ania uczą się w szkole dla osób niewidomych i niedowidzących w Owińskach. W czasie lekcji mogą korzystać z trzy i pół hektarowego parku. W parku orientacji przestrzennej zainstalowano sprzęt, dla dzieci uczących się samodzielnego poruszania. Są też urządzenia, które wyostrzają u nich zmysł słuchu jak choćby ta stalowa kostka, z zamontowanymi w środku rurami. Cały teren Parku jest zaprojektowany tak, by osoby niedowidzące nie miały problemu z poruszaniem się po nim. Samodzielne mogą ćwiczyć w specjalnym labiryncie.

Budowa tego parku nie byłaby możliwa gdyby nie fundusze unijne. Podkreślał to dziś Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, który przyjechał do Owińsk w związku z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich. Park kosztował sześć milionów złotych, złożyły się na niego po połowie unia europejska i powiat poznański. Z parku w Owińskach w weekendy mogą korzystać również rodziny z dziećmi.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.05.2018, GODZ. 18:30