500 złotych więcej do emerytury co miesiąc dla każdego polskiego emeryta. Wystarczyłoby na to pieniędzy gdyby za rządów Platformy Obywatelskiej do budżetu państwa wypłynęło ponad 260 miliardów złotych z tytułu należnego, a niezapłaconego podatku VAT. Wczoraj w Wolsztynie mówił o tym Marcin Horała, przyszły przewodniczący sejmowej komisji śledczej do spraw wyłudzeń tego podatku.

Podczas spotkania z mieszkańcami Wolsztyna poseł Prawa i Sprawiedliwości przybliżał sens powstania komisji śledczej do spraw wyłudzeń podatku VAT, która ma ustalić kto przyzwolił na okradanie państwa.

Łącznie państwo polskie za czasów poprzednich rządów straciło z podatku VAT 262 miliardy złotych. Te pieniądze, zdaniem posła Horały, można byłoby przeliczyć na 8 tys. złotych dla każdego obywatela lub podwyżkę o 500 złotych dla każdego emeryta. Na podatku VAT oszukiwali też obcokrajowcy.

Marcin Horała przyjechał do Wolsztyna w ramach akcji przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości „Polska jest jedna”. Cykl tych spotkań zaingerował prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Wielkopolsce takie spotkania odbyły się już w Nowym Tomyślu, Grodzisku Wielkopolskim, Kole i Swarzędzu. W całym kraju ma ich się odbyć około 700, w tym kilkadziesiąt w Wielkopolsce.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 14.05.2018, GODZ. 12:30