Tramwaje z tęczowymi flagami kursują po Poznaniu. To sposób na promocje Marszu Równości, który jutro przejdzie ulicami miasta. Pomysł jednak nie spodobał się części pracowników MPK, którzy nie chcą być twarzami popieranej przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka ideologii.

Tramwaje z tęczowymi flagami będą kursować po Poznaniu w najbliższym czasie. Reakcje mieszkańców i internautów nie pozostawiają wątpliwości. Tęczowe flagi w Poznaniu wisiały już w zeszłym roku. Wiszą też teraz. W tym przypadku nikt nikogo nie zmuszał do afirmowania ideologii, którą niesie tęczowa flaga. Inaczej było w przypadku motorniczych, którym nie podobała się taka dekoracja tramwajów. Zdaniem naszego informatora- sprzeciw był kwitowany groźbą wyciągnięcia konsekwencji, a nawet zwolnienia z pracy. Tęczowe flagi na tramwajach to reklama, jaką stowarzyszenie Stonewall, wykupiło w MPK. Flagi do tej pory na pojazdach były wywieszane głównie w przypadku świąt narodowych. Hasło: Miasto Poznań, okazuje się nie takie wolne, bo ideologiczne przekonania jednej osoby, są narzucane pracownikom MPK. Jednak sama spółka zdanie ma inne.

Flagi na tramwajach mają przypominać mieszkańcom o Marszu Równości, który przejdzie ulicami miasta. Takie marsze od wielu lat odbywają się na przykład w Berlinie. Tam granica między tym, co niesmaczne, a dopuszczalne została dawno zatarta. Według specjalistów środowiska LGBT u podstaw homoseksualizmu leży zaburzenie tożsamości płciowej, będące dramatem człowieka. Marsz Równości to swoista promocja takich zaburzeń. Środowisko LGBT nieinwazyjnie, krok po kroku, przemycają kolejne kontrowersje na takich wydarzeniach przy kolejnych wydarzeniach, tak, że tego nie zauważamy.

Marszowi Równości w tym roku będzie towarzyszyć ponad 30 kontrmanifestacji. W tym manifestacja w obronie rodzin organizowana przez fundacje Prawo do życia, ruch narodowy i młodzież wszechpolską. To odpowiedź na politykę prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Przeciwnicy lewicowej ideologii na manifestacji w obronie rodzin spotkają się w sobotę o godzinie 13:30 w okolicy Chwaliszewa.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 10.08.2018, GODZ. 18:30