W niedzielę, 2 października o odejściu Jana Górskiego poinformował w mediach społecznościowych wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
Płk Jan Górski dawał nieustannie świadectwo swojego patriotyzmu, będąc wzorem dla młodszych pokoleń. Składam najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłego
– czytamy w komunikacie Michała Zielińskiego.
Jan Górski w trakcie II wojny światowej działał w podziemiu jako łącznik. W 1943 roku stanął przed plutonem egzekucyjnym Armii Ludowej i cudem ocalał, gdyż pocisk wystrzelony w klatkę piersiową ominął wszystkie ważne narządy. Po wojnie Jan Górski był więziony przez Urząd Bezpieczeństwa oraz ponownie skazany na śmierć. Wyrok zmieniono na dożywocie, jednak ostatecznie pułkownik został zwolniony z więzienia w 1957 roku.
Jan Górski ukończył studia medyczne w Poznaniu i zajmował się leczeniem chorób płuc. Został również odznaczony za walkę z gruźlicą. W 1989 roku współtworzył Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, a od 2002 roku pełnił rolę prezesa Okręgu Wielkopolska ŚZŻAK. Dzięki staraniom płk. Jana Górskiego, odsłonięto w Poznaniu pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.