Można pomóc bezdomnym kotom. Poznańscy urzędnicy mówią, w jaki sposób

Zuzanna Matuszczak 2024-02-14
UDOSTĘPNIJ:
Można pomóc bezdomnym kotom. Poznańscy urzędnicy mówią w jaki sposób (fot. UM Poznań)
Można pomóc bezdomnym kotom. Poznańscy urzędnicy mówią w jaki sposób (fot. UM Poznań)
Światowy Dzień Kota obchodzony jest 17 lutego. Z tej okazji Miasto Poznań zachęca do włączenia się w zbiórkę dla wolno żyjących kotów i fundacji działających dla dobra zwierząt w Poznaniu.

1ad09a126dbd460e92aa0a586eb1e9b4.jpg

Aż 8 lat się ukrywali. Wpadli w zaskakujących okolicznościach

Poznań dla kotów


17 lutego, a więc w samym środku wielkopolskich ferii przypada Światowy Dzień Kota. Poznański magistrat po raz kolejny organizuje zbiórkę z okazji ich święta.


Kocią karmę (suchą i mokrą dobrej jakości, z dużą zawartością mięsa, bez dodatków zbożowych) można przynosić do Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44) oraz do poznańskiej Palmiarni (ul. Matejki 18) w godzinach otwarcia obu placówek – informują poznańscy urzędnicy.


Zachęcają także do przeprowadzania własnych zbiórek – np. w szkole, miejscu pracy czy wśród znajomych i sąsiadów, w dowolnym miejscu i czasie.


Darmowa pomoc


Miasto od lat prowadzi darmową kastrację i sterylizację zwierząt domowych. Zabieg ten pozwala uchronić koty przed wieloma chorobami, a także kontrolować ich rozmnażanie i problem bezdomności.


Poznań prowadzi także bezpłatne chipowanie kotów. Jeśli zwierzę ma czip, daje to możliwość szybkiego i skutecznego zidentyfikowania opiekuna w przypadku ucieczki pupila.


Kocia Opieka Terenowa


W stolicy Wielkopolski działa także Kocia Opieka Terenowa, której wolontariusze opiekują się wolno żyjącymi kotami na terenie Poznania. Są wpisani do rejestru KOT i mają odpowiednią legitymację. Miasto na miarę możliwości zapewnia im pomoc – dostarcza karmę lub budki, które można ustawić na zimę.


Więcej szczegółów można przeczytać na stronie UM w Poznaniu.


CZYTAJ TEŻ: Nieprawidłowości w poznańskim zoo? Chodzi o zaskakujące wydatki dyrektor