Kiedyś port, wkrótce – przystań, z której będzie można popłynąć do pracy!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY 2024-07-24
UDOSTĘPNIJ:
Na poznańskiej Starołęce powstaje nowoczesne, wkomponowane w naturę osiedle Portowo. Położone wokół zatoki rzecznej i przy osiedlowej przystani docelowo ma być samowystarczalnym miasteczkiem. Właśnie wmurowano kamień węgielny pod inwestycję.

Portowo. Wmurowano kamień węgielny pod inwestycję


W środę prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wraz z przedstawicielami inwestora – firmy VASTINT, generalnego wykonawcy Mostostal Warszawa oraz architektem Szymonem Wojciechowskim, wmurowali kamień węgielny pod nowe osiedle mieszkaniowe Portowo na poznańskiej Starołęce. 

Dzięki tej inwestycji kolejny poprzemysłowy teren w Poznaniu zostanie przywrócony mieszkańcom. Zaniedbany obecnie obszar zmieni się w nowoczesne i ekologiczne osiedle. Szczególnie cieszy fakt, że w projekcie uwzględniono i wykorzystano naturalne walory Warty. Dzięki temu poznaniacy, którzy zdecydują się na kupno czy wynajem mieszkania w tym miejscu, będą mogli nie tylko komfortowo mieszkać, ale też korzystać z uroków pobliskich terenów rekreacyjnych, aktywnie spędzając czas na łonie natury

– mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

 

Stalowa tuba zawierająca akt erekcyjny, monety, bieżące wydanie „Głosu Wielkopolskiego” oraz zdjęcie placu budowy z pierwszych dni po wbiciu szpadla trafiła do betonowego bloku, który został wmurowany w fundamenty jednego z 11 planowanych w pierwszym etapie inwestycji budynków.

 

Położone nad Wartą osiedle Portowo

 

W 11 budynkach znajdzie się 377 mieszkań przeznaczonych na wynajem długoterminowy. Zakończenie prac budowlanych pierwszego etapu realizacji osiedla planowane jest na rok 2026. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 356 miejsc parkingowych w garażach podziemnych, 45 miejsc zewnętrznych oraz 392 stojaki na rowery, a także docelowo liczne udogodnienia, takie jak: sklepy, kawiarnie, plac zabaw i ścieżki rowerowe.

 

Portowo jest znakomicie skomunikowane z miastem (położone tuż przy rondzie Starołęka), jednak pomyślane jest jako miasto piętnastominutowe, co znaczy, że bez opuszczania osiedla, będzie można w kwadrans (pieszo lub na rowerze) dotrzeć do wszystkich kluczowych punktów usługowych i sklepów, przedszkola czy przychodni zdrowia.

 

Więcej o projekcie czytaj tu: https://portowo.pl/